Sıkça Sorulan Sorular


1-) Yüksekokulunuza Hangi Puan Türü İle Öğrenci Alınmaktadır?
Üniversiteye Girişte Bu Yıldan (2010) İtibaren Uygulanacak Sınavda; Yüksekokulumuza YGS-2 Puan Türü / Kapsadığı Testler: Fen Bilimleri (Yüzde 40) Temel Matematik (Yüzde30) Türkçe (Yüzde 20) Sosyal Bilimler (yüzde 10).
2-) Yüksekokulunuzun Öğrenim Süresi Kaç Yıldır?
Yüksekokulumuzda normal öğrenim süresi (hazırlık sınıfı isteğe bağlı) 4 (dört) öğretim yılı (8 yarıyıl) dır.
3-) Fiziksel Özellik Aranmaktamıdır?
ÖSYM Kılavuzu (Bk 87) Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları ”Bu programa kayıt için Üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen”heyet raporu alınması gerekmektedir. Eğitimde cinsiyet farkı gözetilmemektedir.
4-) Çalışma Alanları Nerelerdr?
Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu”ndan başarıyla mezun olan öğrenciler lisans diploması ile Fizyoterapist ünvanı almaktadır. Mezunlar; Sağlık Bakanlığı”na Bağlı kuruluşlarda ve hastanelerde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokullarında, SGK ve diğer Kamu kuruluşlarına bağlı sağlık ünitelerinde, özel eğitim ve dal merkezlerinde, spor kulüplerinde, özel hastanelerde ve huzurevlerinde çalışabilmektedir.Üniversitelerde ilgili eğitim-öğretim programlarında sınav kazanmak şartı ile mezuniyet sonrası eğitimlerine devam ederek bilim uzmanlığı, doktora, doçent, profesör ünvanı alabilirler.


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast